راهنمای تاسیس شرکت در ایران مرحله به مرحله

راهنمای تاسیس شرکت در ایران مرحله به مرحله

راهنمای تاسیس شرکت در ایران مرحله به مرحله

Blog Article

شیوه راه‌اندازی شرکت در ایران به صورت گام به گام
معرفی
تاسیس یک شرکت در ایران یکی از اصلی‌ترین مراحل برای آغاز کسب و کار است. در این مقاله، به صورت جامع آموزش می‌دهیم که چگونه می‌توانید بیزینس خود را تاسیس کنید.
انواع شرکت‌های تجاری در کشور ایراندر کشور ایران، انواع مختلف شرکت‌های بازرگانی وجود دارد که هر کدام خصوصیات و ویژگی‌های منحصر به فرد را دارند. در این مقاله، به معرفی اصلی‌ترین گونه‌های شرکت‌های کسب و کار در ایران می‌پردازیم.

شرکت سهامی گسترده
یکی از شرکت‌های بازرگانی در کشور ایران، شرکت سهامی بزرگ است. در این مدل شرکت، اعتبار به سهم‌ها بخش‌بندی می‌شود و اعضا می‌توانند سهم را بخرند و در سود کسب و کار شریک شوند.

شرکت سهامی خاص
مدل دیگری از شرکت‌های بازرگانی، شرکت سهامی کوچک است. در این مدل کسب و کار، اعتبار به قسمت‌های تجزیه می‌شود، اما تعداد شرکا معین است و سهم قابل معامله در بازار مالی نمی‌باشند.

شرکت مسئولیت محدود
شرکت مسئولیت محدود، نوع دیگری از شرکت‌های کسب و کار در کشور ایران است. در این نوع شرکت، مسئولیت شرکا به میزان بودجه وارد شده در بیزینس محدود می‌شود و اعضا در صورت دیون کسب و کار، فقط به مقدار اعتبار وارد شده متعهد خواهند بود.

شرکت تضامنی
شرکت تضامنی یکی از انواع شرکت‌های کسب و کار می‌باشد که در این نوع، تعهد سهامداران به میزان همه قروض کسب و کار است. در این گونه کسب و کار، هر یک از شرکا تعهد نامحدودی در قبال قروض کسب و کار دارند.

شرکت نسبتی
شرکت با مسئولیت نسبی نوع دیگری از شرکت‌های کسب و کار است که در آن، مسئولیت شرکا به مقدار سهم الشرکه آنها در بیزینس در نسبت به تمام قروض شرکت محدود می‌شود.

شرکت تعاونی
شرکت تعاون یکی از انواع شرکت‌های تجاری هست که با هدف برآورده کردن نیازهای سهامداران و افزایش وضعیت اقتصادی شرکا تاسیس می‌شود. در این گونه بیزینس، سود و ضرر به تناسب سهم الشرکه اعضا بخش‌بندی می‌شود.

خاتمه
در این راهنما، با اقسام گوناگون شرکت‌های بازرگانی در ایران پرداختیم. هر یک از این شرکت‌ها مشخصات و شرایط ویژه خود را دارند که با در نظر گرفتن نیازمندی‌ها و مقاصد می‌توانید شرکت مورد نظر خود را گزینش کنید.


اولین گام: انتخاب عنوان شرکت
نخستین گام در روند تاسیس شرکت، تعیین یک نام برای کسب و کار است. عنوان شرکت باید یگانه باشد و با عناوین دیگر متفاوت باشد.

گام دوم: تنظیم اساسنامه
در این گام، باید اصول و قوانین بیزینس خود را تنظیم کنید. این سند شامل مشخصات اعضا، نوع کسب و کار، سرمایه اولیه و سایر موارد است.

گام سوم: ثبت در سیستم دولتی
بعد از نوشتن اساسنامه، باید مشخصات شرکت را در سیستم دولتی وارد کنید. جهت این اقدام، باید به سایت رسمی سازمان ثبت مراجعه کنید.

گام چهارم: اخذ مجوزهای ضروری
بسته به نوع فعالیت شرکت، ممکن است نیاز به دریافت مجوزهای متعدد از ادارات مختلف داشته باشید. این مدارک شامل مجوزهای بهداشتی، مجوزهای زیست محیطی و گواهی‌های فنی می‌شود.

گام پنجم: افتتاح حساب بانکی
گام نهایی، باز کردن حساب بانکی به نام کسب و کار است. حساب بانکی برای معاملات مالی و مدیریت امور مالی کسب و کار ضروری.

جمع‌بندی
راه‌اندازی شرکت در ایران با در نظر گرفتن گام‌های ذکر شده ممکن است. امیدواریم این مطلب برای شما خوانندگان کارآمد باشد و بتوانید شرکت خود را به آسانی ثبت کنید.

منبع : ثبت شرکتها

Report this page